Domů » Zajimavosti » Drags Imun pomohl na moučnivku

Drags Imun pomohl na moučnivku

Ráda bych se s Vámi podělila o svou novou zkušenost s Drags Imunem. „Drakáč“ používám už dlouho, hlavně na menší rány, popraskané koutky úst, štípance od hmyzu apod., ale i vnitřně, když vypukne nějaká chřipka či viróza.

Moje nová zkušenost se ale týká mé dnes dvouměsíční dcery. Krátce po narození – asi 14 dní – se u ní objevila tzv. „moučnivka“, mykóza v ústech. Dětská lékařka mi doporučila Neocid gel. Tímto gelem jsem dcerce vytírala ústa, jak bylo psané v návodu, a sobě potírala bradavky. Bohužel po týdnu léčby nedošlo vůbec k žádnému zlepšení. Pokračovala jsem ještě další týden a stále bezvýsledně.

Pak mě napadlo zkusit „Drakáč“. Měla jsem dilema, zda ho zředit, aby miminku neublížil, ale zase aby zabral. Po konzultaci s paní Veselou z liberecké pobočky Energy jsem Drags Imun použila nezředěný. Na vatovou tyčinku jsem kápla kapku, nebo ji namočila v lahvičce, a vytírala s ní malé ústa po odříhnutí, sobě pak následně bradavky. Do týdne moučnivka ustoupila asi z 80 %, do dalšího týdne úplně. Žádné vedlejší negativní účinky jsem u dcery nezaznamenala, jen měla malinko jinak zbarvenou stolici.

Hodně zdraví všem

MARKÉTA COUFALOVÁ, Liberec   Vitae 6/2019

UA-73059888-1