Domů » E - Poradna - napsali jste » Lékař z klinické praxe doporučuje přípravky Energy

Lékař z klinické praxe doporučuje přípravky Energy

Čím dál častěji se setkávám s požadavky pacientů vyhnout se chemickým lékům a nahradit je přírodními doplňky výživy. Bývá to nejvíce v souvislosti s vysokým krevním tlakem, vysokou hladinou cholesterolu a krevních tuků, někdy i cukrovkou. V lehčích nebo počátečních stadiích těchto chorob to je možné, avšak vždy je zároveň nevyhnutelné dodržování náležité Životosprávy a diety pro to které onemocnění. Je potřebná pravidelná kontrola stavu pacienta, sledovaných parametrů a v případě neuspokojivé stabilizace je nezbytné přidat i chemické léky k zamezení zhoršování stavu a vzniku komplikací.

V mnohých případech se skutečně dá dosáhnout pravidelným užíváním přírodních doplňků Energy lepších

výsledků stavu organismu i při chronických onemocněních. Například při arteriální hypertenzi (vysokém krevním tlaku) má často dobrý efekt na pokles tlaku, pokud přidáme ke klasické léčbě Renol. Podobně se dá

úspěšně snížit patologická hodnota cholesterolu a krevních triglyceridů, když zregenerujeme funkci jater Regalenem a přidáme dlouhodobě Vitamarin. U lehčího diabetu (cukrovky) přináší dobré výsledky pravidelné užívání Gynexu a Fytomineralu.

Někdy ale bývá snahou pacienta nahradit i ,,závažný“ lék – například s antikoagulačním účinkem (určený

na „ředění“ krve), který se podává při těžších poruchách srdečního rytmu nebo chlopňových vadách na zabránění vzniku krevních trombů (sraženin) v srdci a následné embolie. V takovémto případě

to, bohužel|, není možné, protože při této a jiných závažnějších diagnózách jen samotné doplňky výživy nemají dostatečnou silu (účinnost) nahradit chemický lék. Avšak i zde je možné k léčbě přidat přírodní produkt Energy ke zlepšení prognózy nemoci a hlavně na prevenci zhoršování stavu či vzniku některých komplikací. Preventivní a doplňkový efekt má přidání Korolenu, též Vitamarinu či přípravku Acai.

Paralelním používáním přírodních produktů lze také dosáhnout lepší snášenlivosti klasické léčby. Například

když jsme donucení z důvodu závažné bakteriální infekce podávat „těžká“, resp. širokospektrální, antibiotika,

zmírní jejich vedlejší nežádoucí účinky přidání probiotik – Probiosanu, resp. Probiosanu lnovum. Energy produkty účinně pomohou u některých (dokonce i akutních) zdravotních těžkostí vzniklých „náhodným“ porušením životosprávy. Například při nadměrném požití alkoholu nebo ,,přejedení se“ těžkou potravou

či nevhodnou kombinací jídel podáme Regalen, u gastroenteritidy (průjmu) je účinný Drags lmun, Vironal, Barley Juice. Pomáhají zvládnout příležitostně se vyskytující nepříjemné situace v souvislosti s cestováním, při nevolnosti, únavě a podobně – Spiron, Korolen, Stimaral, Fytominera|, po nadměrném slunění a spáleni pokožky – Caralotion,Dermaton a bylinné krémy, u drobných úrazů či poranění – krém Artrin, Spiron, Drags lmun atd.

Hlavní určeni a využití však nacházejí přírodní doplňky Energy v prevenci početných, zejména tzv. civilizačních onemocnění. A nezanedbatelnou výhodou je, že se mohou užívat zároveň s klasickými chemickými léky. Vždy si je také třeba uvědomit – a zdůrazňuji to stále, že žádná tableta léku či doplňku výživy nenahradí pravidelnou životosprávu, zdravý životní styl s dostatkem pohybu, bez škodlivých návykových látek a zlozvyků.

 

MUDr Julius Šipoš     Vitae  3/2018

UA-73059888-1