Domů » Novinky » Nové Zelené potraviny

Nové Zelené potraviny

Raw Ambrosia                                                                                                                                      Katalog

Zdánlivě nekonečné, mírně zvlněné louky a březové háje Litvy představují nejhodnotnější ekosystém Evropy. Místní včelstva, opečovávaná s bohatou tradicí, jsou zdrojem nejcennějšího produktu, označovaného jako včelí chléb nebo pokrm bohů.

Ambrosia je úlový pyl, biologicky fermentovaný působením specifických bakterií a enzymů.

Jedná se o vrcholný produkt apiterapie, bohatý na důležité a tělu mimořádně prospěšné přírodní látky.

Raw Ambrosia POUŽITÍ

* je vhodná v době zvýšené psychické nebo fyzické zátěže

* doplňuje síly v období rekonvalescence a u pooperačních stavů

* pomáhá při nechutenství, ztrátách hmotnosti

* působí příznivě na tělesný i psychický vývoj dětského organismu, pomáhá při jeho poruchách

* má blahodárné účinky na hormonální aktivitu, je využívána také při menopauze

* podporuje tvorbu děložní sliznice u žen, náchylné zejména v období před přechodem na degenerativní změny

* posiluje životní vitalitu a energii

* má dobré výsledky u zbytnění prostaty

* napomáhá detoxikaci jater, při syndromu únavy

* zvyšuje potenci, lze ji využít u neplodnosti, impotence a snížené sexuální aktivity

* je mimořádně vhodná pro sportovce, podporuje sportovní vytrvalost

* zvyšuje psychickou výkonnost

ÚČINNÉ LÁTKY

Raw Ambrosia obsahuje důležité bílkoviny (včetně všech esenciálních aminokyselin), minerální látky a stopové prvky (například i selenium, které se jinak v přírodních produktech téměř nevyskytuje), fytohormony a téměř kompletní spektrum vitaminu B. Všechny tyto látky jsou biologicky vyvážené a působí synergicky.

ENERGETICKÁ CHARAKTERISTIKA

Ambrosia má blahodárné působení na hormonální aktivitu, proto její účinky výrazně podpoří Mezidobí Země. Ambrosii od věků vnímáme jako „pokrm Bohů“ a uvádí se, že „Bůh nás stvořil k obrazu svému“. Pokud vynecháme náboženské obrazy, zbude nám jednoduché přirovnání k „pokrmu samotného prazákladu našeho Bytí“, k nejhlubšímu doplnění Země, tedy prapůvodní substance v nás.

SOBENÍ NA ENERGETICKÉ DRÁHY

Ambrosia ovlivňuje především energetické dráhy žaludku, slinivky a sleziny, potažmo tenkého a tlustého střeva, srdce, perikardu a tří ohnišť.

————————————————

ORGANIC BETA

Červenou řepu, ač pochází se Středomoří, znali naši předkové již od starověku. Pro Slovany byla řepa vedle obilí jednou ze základních potravin a hrála důležitou roli především ve výživě prostého lidu, což mělo paradoxně nemalý vliv na zdraví celých populací. Kromě nutričního významu totiž dokázali využít i jejích léčebných vlastností.

Organic Beta vám přináší její esenci v naprosto čisté, uživatelsky přívětivé podobě. Produkt obsahuje vysoce koncentrovaný extrakt z červené řepy – Beta vulgaris, poddruhu Maritima, zvláště určeného a pěstovaného podle zásad biozemědělství.

ORGANIC BETA POUŽITÍ

* chrání buňky před oxidačním stresem, čistí organismus

* působí protizánětlivě a protinádorově

* prokazatelně podporuje imunitu

* cenná je pro přínos při tvorbě červených krvinek

* prevence imunitních a zhoubných onemocnění a poruch krvetvorby, i jako doplněk při jejich léčbě

* snižuje hladinu homocysteinu

* hraje roli při tvorbě řady hormonů a neurotransmiterů

* významná je v těhotenství, u plodu pomáhá dělení buněk, podporuje jeho růst a diferenciaci tkání    (nervové soustavy), snižuje riziko vrozených vývojových vad

* výrazně zlepšuje trávení, zvyšuje vylučování žaludečních šťáv, zbavuje střeva toxických látek, pomáhá se zácpou

* je silně zásaditá, vhodně vyrovnává acidobazickou rovnováhu

* vykazuje příznivý vliv na pružnost cév, pevnost vaziva, obnovu tkání

* udržuje mladý vzhled pokožky a kvalitu vlasů i nehtů, uplatní se u vyrážek či ekzémů, chrání před UV-zářením

* dodává tělu důležité látky

* zvyšuje výkon a sílu organismu, celkově podporuje zdraví

* je vhodná jak při zvýšené zátěži, tak i jako každodenní doplněk stravy

ÚČINNÉ LÁTKY

Červená řepa obsahuje velké množství betalainů a polyfenolů, látek s antioxidačními, antimikrobními, protizánětlivými a protinádorovými účinky. Je pozoruhodnou pokladnicí širokého spektra minerálů: např. draslíku, železa, manganu, hořčíku, fosforu a křemíku, který je tělo schopno z řepy (na rozdíl od jiných potravin) velmi efektivně zpracovat. V neposlední řadě je v rostlině vysoké množství důležité kyseliny listové a železa.

ENERGETICKÁ CHARAKTERISTIKA

Červenou řepu vnímáme po staletí jako mimořádně vhodný prostředek pro oživení organismu. Její působení se odvíjí od schopnosti „doplnit potřebné“, stejně jako „označit zbytečné“. Použijeme-li ke zvýšení jejího účinku čas, pak duben bude upřednostňovat funkci „doplnit potřebné“, říjen „označit zbytečné“.

SOBENÍ NA ENERGETICKÉ DRÁHY

Beta ovlivňuje především energetické dráhy srdce, tenkého střeva, jater, žlučníku, osrdečníku a tří ohnišť. Podporuje slezinu, slinivku a žaludek.

————————————————————————————————————-

Organic Goji

Představte si úrodné tibetské údolí plné čisté energie a netknuté přírody. Silná půda, čistá pramenitá voda a svěží vzduch protkaný intenzivními slunečními paprsky dávají růst a sílit výjimečným plodům kustovnice. Obsahem důležitých nutrientů, chutí i vůní vynikají nad všemi ostatními. Každý jednotlivý plod je místními obyvateli sbírán výhradně ručně a přímo na místě šetrně zpracováván.

Na 10 000 akrech certifikované, jedinečné organické půdy získáváme také plody Organic Sea Berry.

ORGANIC GOJI POUŽITÍ

* je výjimečně silným antioxidantem

* podporuje dlouhověkost a sílu, omezuje proces stárnutí organismu

* posiluje imunitní systém, působí imunomodulačně

* podporuje ledviny

* chrání játra a nervový systém, zlepšuje zrak

* zlepšuje krevní oběh

* urychluje metabolismus

* brání vzniku osteoporózy

* upravuje hladinu cukru a tuků v krvi

* má protinádorové účinky

* snižuje nežádoucí působení chemoterapie a radioterapie

* oživuje mysl, zlepšuje asociační schopnosti a koncentraci

* zvyšuje odolnost vůči nepříznivým faktorům vnějšího prostředí

ÚČINNÉ LÁTKY

Za mimořádnou pozornost stojí specifické proteoglykanové polysacharidy (LBP – Lycium barbarum polysacharidy), zcela unikátní směs těchto látek, jejichž název je odvozen z latinského jména rostliny.

Kustovnice je mimořádná zásobárna vitaminu C a řady dalších (A, B1, B2, B6, B12 a E).

Obsahuje nezbytné minerály a stopové prvky (například germanium, známé protinádorovými účinky), aminokyseliny, peptidy, flavonoidy, fenolické látky (rutin, kyselina chlorogenová a protokatechová), kumariny (skopoletin) a beta-karotenoidy.

ENERGETICKÁ CHARAKTERISTIKA

Kustovnice se považuje za jeden z nejbohatších zdrojů látek, které pomáhají našemu organismu k celoživotní aktivitě, proto se nazývala šťáva z goji nápojem nesmrtelnosti. Právě dlouhodobému užívání goji se připisuje dlouhověkost některých východních národů. Goji se výrazně podílí na rozvoji našich vlastních sil.

SOBENÍ NA ENERGETICKÉ DRÁHY

Goji ovlivňuje především energetické dráhy ledvin, žaludku, slinivky a sleziny, tenkého a tlustého střeva, jater, žlučníku, srdce, osrdečníku a tří ohnišť.

————————————————————————————————————–

ORGANIC MATCHA

Pouze originální Matcha pocházející z vybraných částí Japonska může být právem označován za klenot mezi čaji. Patří mezi nejstarší odrůdy zastiňovaných japonských zelených čajů, které se tradičně, po více než 800 let, používají u zenových buddhistických rituálů. Stal se privilegovaným nápojem císařského dvora a japonské elity, oblíbeným mezi samuraji, do jejichž bouřlivého života vnášel harmonii a klid. Jeho nesmírně náročné pěstování a téměř alchymistický způsob zpracování z něj činí krásný nápoj s bohatou chutí, vůní a nesmírně pozitivními účinky pro tělo i mysl.

ORGANIC MATCHA POUŽITÍ

* nejkvalitnější a nejúčinnější ze všech zelených čajů

* významně zrychluje metabolismus

* jedna porce čaje Matcha obsahuje stejné nutriční látky jako 10 šálků běžného zeleného čaje

* pomáhá zklidnit mysl, osvěžit ducha

* udržuje vyšší duševní jasnost a energii

* zlepšuje paměť i náladu

* je ideální pro diabetiky, podporuje snížení hladiny cukru v krvi

* zvyšuje schopnost organismu spalovat tuky, až 4x rychleji než za normálního stavu
ÚČINNÉ LÁTKY

Mimořádný účinek je u čaje Matcha dosažen nejen zastoupením specifických látek vytvořených zastiňovací technikou, ale také jeho obrovskou koncentrací.

Obsahuje jedinečnou a silnou skupinu antioxidantů, které jsou známé jako katechiny. Až 60 % z těchto antioxidantů tvoří významný EGCG (epigalokatechin galát), který chrání náš organismus před volnými radikály, čímž zároveň střeží zdraví buněčných membrán a zpomaluje stárnutí buněk.

V čaji Matcha se také nachází velké množství L-teaninů – jedinečných přírodních aminokyselin a teofylinu.

Čaj se nelouhuje, ale užívá se celý ve své silné, koncentrované podobě. Jedna jediná porce proto obsahuje stejné nutriční látky jako 10 šálků běžného zeleného čaje.

ENERGETICKÁ CHARAKTERISTIKA

Užíváním čaje Matcha doplňujeme Oheň. Záleží na nás, zda ho jenom rychle vypijeme a jdeme dál – pak posílíme svou Vědomou mysl (SHI SHEN), běžné vnímání pozemského bytí. Nebo zda z pití vytvoříme rituál a pak se dostaneme do jinak nedostupných výšek a vstoupíme do Kosmického vědomí (NAO SHEN).

SOBENÍ NA ENERGETICKÉ DRÁHY

Matcha ovlivňuje především energetické dráhy srdce, osrdečníku a tří ohnišť. Podporuje dráhy žaludku, slinivky a sleziny.

———————————————————————————————————-

RAW AGUAJE

Uprostřed pralesů v povodí jihoamerických řek Amazonka a Orinoko roste palma mauritia, jedna z nejkrásnějších palem na Zemi. Po staletí místní obyvatelé věří, že křivky jejího kmene, kyprost zpeřených listů a souměrnost koruny poskytují skrze její plody dokonalou esenci ženskosti a krásy. V dnešní době díky moderním laboratorním metodám víme, že tomu skutečně tak je.

RAW AGUAJE POUŽITÍ

* napomáhá vyrovnávat přirozenou hormonální hladinu

* velmi dobře působí při menopauze

* zvyšuje libido u žen

* podporuje zvětšení prsou a správné formování hýždí

* působí proti vypadávání vlasů a podporuje jejich lesk

* u žen pomáhá odstranit migrény, problémy s pletí a osteoporózou

* podporuje správný vývoj buněk, sliznic, kostí a krvetvorby

* je výborným prostředkem pro těhotné a kojící ženy, protože zlepšuje stav kostí a svalů u dětí

ÚČINNÉ LÁTKY

Aguaje obsahuje především fytoestrogeny, rostlinné látky strukturou podobné ženským hormonům. Velmi významné je množství vitaminu A – retinolu, kterého obsahuje 5x více než například mrkev. Aguaje je také bohatá na bílkoviny, karbohydráty, vápník, vlákninu, fosfor, železo, tiamin, riboflavin, niacin, vitamin C a E.

ENERGETICKÁ CHARAKTERISTIKA

Fytohormony samy o sobě předurčují působení Aguaje k posunu žen k ženskosti, tedy k vyladění všech aspektů života, nutných pro „ženu“. Neznamená to ale, že nápoj je určen výhradně ženám, u mužů označuje „ne mužské“ aspekty jejich organismu, a působí tak přeneseně k získávání pocitu mužnosti.

SOBENÍ NA ENERGETICKÉ DRÁHY

Aguaje ovlivňuje především energetické dráhy slinivky a sleziny, jater, žlučníku, srdce, osrdečníku a tří ohnišť.

—————————————————————————————————————-

ORGANIC Nigella sativa

Legendární olej faraonů starověkého Egypta. Kleopatra a Nefertiti oceňovaly jeho účinky pro krásu, Hippokratés a Avicenna zase výrazný terapeutický efekt.

Ať již považujeme tyto zdroje za pověry, nebo za znalosti prověřené tisíci let, jisté je, že obsahem významných účinných látek se olej z černuchy seté řadí mezi mimořádné prostředky pro péči o zdraví a krásu.

ORGANIC NIGELLA SATIVA POUŽITÍ

* podporuje trávení a dobrou kondici žaludku, jater a střev, tlumí nadýmání či průjmy

* používá se při léčbě chorob souvisejících s dýchací soustavou včetně astmatu, bronchitidy a nachlazení

* vykazuje protinádorové působení

* má široké spektrum antimikrobní aktivity, antibakteriální a protiplísňové účinky

* některé účinky naznačují působení proti střevním parazitům

* zklidňuje nervový systém

* pomáhá předcházet a snižovat vysoký krevní tlak

* má regulační a posilující účinek na imunitní systém

* podporuje léčbu lupénky, akné, atopické dermatitidy a ekzému

* hodí se k masážím suché a citlivé pokožky se sklonem k alergickým reakcím

* je ideálním nosným olejem pro aromaterapeutické ošetření při oslabené imunitě, nachlazení a dýchacích potížích

* přirozeně chrání pokožku, regeneruje a podporuje její přirozenou obranyschopnost

* posiluje nehty a lesk vlasů

* má účinky na detoxikaci hlubších kožních vrstev a kvalitu vnějšího vzhledu pokožky

ÚČINNÉ LÁTKY

Hlavní účinnou složkou černuchy seté je thymochinon, mezi ty významné patří dithymochinon, thymol, thymohydrochinon a saponin alfa-hederin. Thymochinon je považován za účinné antioxidační, antikancerogenní a antimutagenní agens a též u alfa-hederinu byly prokázány protinádorové účinky, které jsou předmětem zájmu farmakologického zkoumání.

Černucha obsahuje kromě toho řadu dalších prospěšných látek: beta-sitosterol, kyselinu myristovou, palmitovou, stearovou, linolovou, arachidonovou, vitaminy B1, B2 a B3, kyselinu listovou, vápník, železo, měď, zinek a fosfor.

ENERGETICKÁ CHARAKTERISTIKA

Černuchu můžeme vnímat jako ochránce „orgánových práv“. Stará se o patřičné doplňování sil člověka (o zabezpečení správného trávení a dýchání), jako odpovědný správce reguluje toky energií v těle, a přispívá tak k optimálnímu řízení procesů v těle.

SOBENÍ NA ENERGETICKÉ DRÁHY

Nigella Sativa ovlivňuje přes dráhu ledvin především energetické dráhy žaludku, slinivky a sleziny, tenkého a tlustého střeva, plic, srdce, osrdečníku a tří ohnišť.

—————————————————————————————————-

ORGANIC Sacha Inchi

Amazonie je svět sám v sobě. Nejrozmanitější a z přírodního hlediska nejbohatší oblast na celé naší planetě. Je zde desetina veškeré fauny světa, pětina ptactva a každý rok jsou objeveny desítky nových druhů rostlin a živočichů, které nebyly doposud lidmi spatřeny.

Sacha Inchi je jednou z unikátních rostlin peruánské, nižší a střední Amazonie. Je popínavá, částečně dřevnatá, s plody výrazně rozdělenými do tvaru hvězdy. V každé z jejích částí je semeno, které je neobvykle bohatým zdrojem nezbytných a důležitých nenasycených mastných kyselin.

ORGANIC SACHA INCHI POUŽITÍ

* působí jako prevence srdečně-cévních chorob

* má protizánětlivé účinky

* dodává podporu při léčbě autoimunitních onemocnění

* pomáhá vyživovat mozek, což je cenné při demenci, depresích, stresu, únavě, nervovém i psychickém vyčerpání, podrážděnosti a nespavosti

* zlepšuje činnost centrálního nervového systému, stav nemocných s Alzheimerovou chorobou a při migréně

* usnadňuje transport výživných substancí do krve

* podporuje uchování správné funkce ledvin a vodního hospodářství organismu

* předchází zácpám

* posiluje imunitní systém při různých typech nádorových onemocnění

* zabraňuje vzniku a pomáhá při léčbě ekzémů, lupénky a uhrovitosti

* zpomaluje procesy stárnutí

ÚČINNÉ LÁTKY

Olej ze semen Sacha Inchi obsahuje až 90 % nenasycených mastných kyselin zastoupených v ideálním poměru a dosahujících mimořádně vysoké vstřebatelnosti – 96 %. Podíl omega-3 kyselin je přitom nejméně 48 %, což je 13x více, než obsahuje například losos. Mimo těchto kyselin je olej zdrojem bílkovin, jodu nebo vitaminů A a E.

ENERGETICKÁ CHARAKTERISTIKA

Sacha Inchi nabízí srovnání, vyrovnání energií našeho organismu. Harmonizací všech dějů spěje k jeho stabilitě a díky tomu k lepším výsledkům jak v oblasti tělesných orgánů, tak na poli psychiky a potažmo třeba i pracovních výkonů.

SOBENÍ NA ENERGETICKÉ DRÁHY

Sacha Inchi ovlivňuje především energetické dráhy ledvin, žaludku, slinivky a sleziny, tenkého a tlustého střeva, jater, žlučníku, plic, srdce, osrdečníku a tří ohnišť.

———————————————————————————————————

Organic Sea Berry

Představte si úrodné tibetské údolí plné čisté energie a netknuté přírody. Silná půda, čistá pramenitá voda a svěží vzduch protkaný intenzivními slunečními paprsky zde dávají růst a sílit výjimečným plodům rakytníku. Obsahem důležitých nutrientů, chutí i vůní vynikají nad všemi ostatními. Každý jednotlivý plod je místními obyvateli sbírán výhradně ručně a přímo na místě šetrně zpracováván.

Na 10 000 akrech certifikované, jedinečné organické půdy získáváme také plody Organic Goji.

ORGANIC SEA BERRY použití

* jako posilující prostředek při celkové slabosti, v rekonvalescenci, při snížené odolnosti organismu a nejrůznějších zátěžích

* pozitivně ovlivňuje centrální nervovou soustavu, je účinný jako antidepresivum

* má protinádorový účinek

* pomáhá při kardiovaskulárních chorobách

* podporuje léčbu při onemocnění plic, jater, kloubů

* pomáhá proti zahlenění i zánětům plic

* hojí sliznice, žaludeční i dvanáctníkové vředy

* reguluje krevní oběh

* urychluje proces hojení ran, stimuluje regenerační procesy

ÚČINNÉ LÁTKY

Zvláštní pozornost si zasluhuje hippophein, vykazující mimořádné farmakologické vlastnosti.

Sea Berry obsahuje velké množství vitaminu C, dále vitaminy skupiny B (B1,, B2, B3, B6 a B9). Cennou složkou jsou bioflavonoidy (kvercetin, kemferol, isokvercetin, betain a rutin), kumariny, alkaloidy, oleje, třísloviny a serotonin. Velmi důležitý je i obsah fytoncidů. V rakytníku najdeme na 15 druhů minerálních látek, z nichž rozhodující je železo, draslík, mangan, síra, bór, měď, nikl a vápník.

ENERGETICKÁ CHARAKTERISTIKA

Rakytník se nazýval „lékařem potřebných“. Jeho všestranné působení umožňovalo zasahovat u stavů, kde nebyla diagnóza jednoznačná a cílená léčba byla neefektivní. Díky rozsáhlé škále možností dokáže regenerovat i značně vyčerpaný organismus.

PŮSOBENÍ NA ENERGETICKÉ DRÁHY

Z pohledu čínské medicíny ovlivňuje Sea Berry všechny meridiány, tedy dráhy srdce a tenkého střeva, žaludku, slinivky a sleziny, plic, tlustého střeva, jater, žlučníku, srdce, osrdečníku a tří ohnišť.

 

UA-73059888-1