Domů » Zajimavosti » Palivo a sirka pro rozdmýchání radosti

Palivo a sirka pro rozdmýchání radosti

Být schopen se radovat je svého druhu umění, ale radovat se jen tak z pouhého bytí je mistrovství a je to jeden z nejvyšších stavů lidské existence “ 0pravdová radost nezávisí na tom, co se děje okolo, vychází pouze a jediné z našeho nitra, nikdo nám ji nemůže dát ani vzít“ Je dobré vědět, že radost je přímo úměrná naší energii. Pokud naše energie roste, roste přirozeně i radost v nás, cítíme se naplnění, propojení a prožíváme své bytí naplno. Všimli jste si, že takový stav je přirozený dětem? To proto, že ony mají energie na rozdávání.

MÁLO ENERGIE = MÁLO RADOSTI

Ono se to ale lehko řekne a hůř udělá. Sinusoida života nám kolikrát připraví takové vývrtky, zvraty, vzlety a pády, že jenom udržet se na té horské dráze života nás stojí veškerou energii. Na radost si pak musíme pomalu šetřit jako na dovolenou a považujeme ji za luxus, který si každý den jaksi nemůžeme dovolit. A šednem…  Pohybujeme se po vyšlapaných drahách značených turistickou značkou „Musíš!“, kroužíme po orbitách každodenních povinností a úplně nakonec nám opravdovou radost udělá až smrt, která nás z toho krysího kolečka vysvobodí. S tím je aIe konec! Žádný další lepší život nebude. Teď a jedině teď je čas na radost. Nesmíme čekat, až přijedou děti na návštěvu!  Jen my jsme za svou radost zodpovědní, Jen my se můžeme naplnit!

KLÍČE RADOSTI

Z energetického hlediska existují tři klíče k energii a těmi jsou pohyb, dech a hlas. Pokud je používáme, otevíráme pokladnici s nevyčerpatelným obsahem radosti. Jako biolog ovšem uznávám, že běhat, dýchat a zpívat mnohdy nestačí, nebo s tím dokonce ani nejde začít, protože překážky jsou zkrátka příliš velké. Jsme jin-jangové bytosti a naše mentá|ní pochody velmi úzce souvisí s chemickými pochody v našem těle. Když nemáme čím topit, pravděpodobně budeme mrznout.

Abychom neumrzli v neradosti před svými vlastními barierami, které nám brání prožívat se napIno, je možné požádat o pomoc nejsilnější přípravek z celého Pentagramu*  pána jangového Ohně a krále regenerace – Korolen. KoroIen harmonizuje především řídící dráhu, která ovlivňuje chod celého organismu, i dráhu tří zářičů, které odpovídají za zpracování energie v těle.

Obsahuje byliny s blahodárným vlivem na nervovou soustavu, jako například třezalku, levanduli nebo vachtu trojlistou.

Ideálním partnerem KoroIenu je Vitamarin. Hlavně pokud nám jde o působení na psychiku a kardiovaskulární systém. Díky obsahu polynenasycených mastných kyselin EPA a DHA má Vitamarin totiž vliv na sekreci serotoninu, který se podílí na vzniku našich nálad. Bez serotoninu si dobrou náladu zkrátka nenapískáme.

Vitamarin je prostě to správné palivo a Korolen sirka. Společně dokážou zatopit ve vašich energetických kamnech a rozdmýchat v nich oheň radosti, bez kterého se dá pořádně žít jen na půl.

 

Zdroj: Mgr. Tereza Viktorová    Vitae 5/2018

UA-73059888-1