Domů » E - Poradna - napsali jste » Z internetové poradny kardiologa

Z internetové poradny kardiologa

Mohu užívat Stimaral, když jsem náchylná na zvyšování tlaku? Sem tam se mi přes den zvýší, většinou spodní (110/90 nebo 130/100). Často mám stavy, jako bych měla „jít k zemi“: náhlá únava, zavírají se mi oči a musím si jít lehnout, úplná slabost svalstva, sotva udržím hrneček.  Stává se to hlavně po práci, když mám trochu větší zátěž. Pak to přejde. Někdy trvá slabost a únava celý den. Začala jsem dodržovat bezlepkovou dietu, protože jsem měla pálení kůže po pečivu a vyrážku, divný puls. Nyní beru Gynex na stres z toho všeho a na premenstruační syndrom.

Děkuji moc za radu, Marta

Stimaral působí jako harmonizér (vyrovnávač) nálady, psychiky, i krevního tlaku, Normální tlak nezvyšuje. Spíš může upravit nízký tlak. Vysoký pomáhá mírně snížit mechanismem zklidnění vegetativních nervů a vyrovnáním nálady. Je vhodné také pít dostatek vody a dodržovat zdravou životosprávu.

Tlak je po zátěži zpravidla vždy zvýšený (i u celkem zdravých lidí), Správně se měří ráno po probuzení a přes den vždy,když jsme aspoň l0-15 minut v klidu, též ne při stresu, po kávě, cigaretě,… Unavené svaly, bolavé klouby a záda můžete potírat Artrinem. Výborný je i na reflexní masáž chodidel, kdy si promasírujeme přes reflexní zóny celé tělo.

S přáním dobrého zdraví a optimálního tlaku

Autor: MUDr. JULIUS ŠiPOŠ     Zdroj:  Vitae  2/16

Stimaral

UA-73059888-1